Şahsiyet dizisi nerede çekiliyor?

14 Haziran 2018 291 0 0

Son zamanların gözde dizilerinden biri olan Şahsiyet adlı dizi Puhu TV’de yayınlanmaktadır. Online yayın platformu olan bu yayın kanalında yayınlanmaya başlayan dizide Müjde Ar, Cansu Dere, Haluk Bilginer gibi ünlü isimler yer almaktadır. Dizinin çekimlerinin yapıldığı mekanlar izleyicilerin dikkatini çekmekte ve çekim alanları merak edilmektedir. Farklı alanlarda çekimleri devam eden Şahsiyet filminde asıl mekan bir apartman dairesidir. Bu apartman dairesinin nerede olduğu konusunda ise filmde bu dairenin Beyoğlu’nda olduğu sürekli söylenmektedir. Alzheimer hastası olan Agah Beyoğlu’nda bir dairede oturmakta ve zamanla bir seri katile dönüşmektedir. Öldürdüğü kişilerin katili olarak birini göstermekte ve bu katil olarak işaret ettiği kişiyi Beyoğlu’na bir dairede rehin tutmaktadır.

Agah’ın yaşadığı apartman dairesi gerçekten Beyoğlu’nda bulunuyor. Bu filmin çekimleri Jurnal sokakta bir apartmanın iki dairesinde gerçekleştiriliyor. Bu iki daireden birindeki çekimlerde Agah masum yaşlı biri olarak torunları ile otururken diğer dairede katil Agah rehinelerini tutmaktadır. Filmde Agah’ın arkadaşları ile buluştuğu mekanlar da yine Beyoğlu’nda Asmalı Mescit ve İstiklal Caddesi arasında bulunan Çiçek Pasajı’nda bulunmaktadır.

Dizinin İstanbul manzaralı çekimleri Beyoğlu’nda çekilirken Agah’ın görev yaptığı yerin çekimleri Bursa’nın Gölyazı Beldesi’nde yapılmaktadır. Burada bulunan Kambura Adliyesi ise Agah’ın öldüreceği kişilerle ilgili dosyalarını topladığı yerdir. Gölyazı’nın da görsel olarak filme çok şey kattığı söylenebilir. Yarımada şeklinde bulunan Kambura deniz ve yeşilin bir arada bulunduğu etkileyici ve küçük bir yerdir.

Puhu TV’de yayınlanmaya devam eden dizinin izleyicileri ekrana kilitlediği söylenebilir. Apartman dairesindeki ve dış mekanlardaki çekimlerde oldukça profesyonel çalışmalar ortaya konulduğu için bu dizi son günlerin en iyi diziler sıralamasında ilk sıralarda yerini almasını sağlamıştır. Şahsiyet dizisi uzun süre görsel mekanlardaki unutulmaz manzara çekimleri ile hatırlanacak görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Şahsiyet dizisi nerede çekiliyor? Categories: Diziler Ne Zaman Çekiliyor?
share TWEET PIN IT SHARE share share
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir