Kalbimin Sultanı dizisi çekim alanı neresidir?

10 Temmuz 2018 223 0 0

Maya productions International tarafından yapımcılığı yapılan Kalbimin Sultanı dizisi yayınlandığı günden beri izleyenlerinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Türk ve Rus ortak yapım olan dizinin başrollerini Ali Ersan Duru ve AleksandraNikiforova paylaşmaktadır. Tüm merak edilen soruları cevaplandırabilmek için öğrendiklerimiz arasında Aslı Kahraman ve Eda Teksöz tarafından yönetilen dizinin on bir ülkede yayına girmesi de söz konusudur. Dizinin konusundan kısaca bahsedecek olursak; Osmanlı Hükümdarı II. Mahmud ve Rus kızı Anna arasında geçen bir hikayedir. Farklı türde hikayesi olan romantik komedi türünde olan dizi kısaca Mahmud ve Anna’nın Osmanlı Sarayında yaşadıklarını konu almaktadır.

Kalbimin Sultanı Dizisinde Ünlü Yapımcı İmzası

Yapımcılığını Burhan Özkan’ın üstlendiği dizinin süpervizörlüğü çok fazla izleyen tarafından takip edilmiş olan Lost dizisinin ünlü yönetmeni BobbyRoth yapmaktadır. II. Mahmud’un halkın arasında dolaşırken gördüğü ve saraya muhbir olarak girecek Rus kızı Anna’ya duyduğu aşk ve dönemin entrikalarını konu alan Kalbimin Sultanı  dizisinin senaryosu Özlem İnci Hekimoğlu, Nil güleç Ünsal ve Atilla Ünsan tarafından kaleme alınmaktadır. İlk bölümü 13 Haziran’da ekranlarda olan dizide Türk ve Rus olan bir çok başarılı oyuncu yer almakta ve ilk bölümden itibaren merak uyandıran bir senaryoyu canlandırmaktadırlar. Çok uluslu bir yapım olacak olan Kalbimin Sultanı dizisi ülkemizin en büyük platolarından biri olan İzmit’te bulunan film platosunda çekilmektedir. Maya film platolarına kiralanan Seka Film Platosu’nda bu güne kadar çekilen oldukça fazla tarihi dizi bulunmaktadır. Film platosu İzmit’te kapatılan Seka Fabrikasının 170 dönümlük arazisinde kurulu olarak bulunmaktadır. Halkın ziyaretine de açık olan plato belirli saatlerde ziyaret edilebilmektedir. Sürükleyici konusu, romantik komedi türü ile izleyicilerde merak uyandıran ve ekran başına çeken dizinin yaz dizisi olarak başladıktan sonra da devam etmesi beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Masum Değiliz Dizisinin Çekim Yerleri başlıklı makalemizde çekim yerleri, diziler ve Masum Değiliz hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Kalbimin Sultanı dizisi çekim alanı neresidir? Categories: Diziler Ne Zaman Çekiliyor?
share TWEET PIN IT SHARE share share
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir