Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor?

13 Haziran 2018 387 0 0

Televizyonların son zamanlarda en çok izlenen dizileri arasında yer alan Kadın dizisi bir aile dramını ele almaktadır. Tek başın iki çocuğunu yetiştirmeye çalışan bir kadının yaşadıkları anlatan dizi aynı zamanda hazin bir aşk hikayesini de anlatmaktadır. Dizide farklı mekanların kullanılması söz konusu olsa da asıl kullanılan mekan Bahar ve çocuklarının yaşamış olduğu mahalledir. Bu mahalle fakirliği ile dikkatleri üzerine çeken bir yerdir. Sarp’ın yeni ve lüks evi de çekim mekanı olarak kullanılsa da asıl olaylar mahallede geçtiği için bu mahalle hakkında biraz araştırma yapmak gerekmektedir. Kadın dizisinde Bahar ve çocuklarının yaşadığı Saray Apartmanı Beşiktaş Ortaköy’de bulunan Ortabayır Sokak’ta bulunmaktadır. Bu sokaktaki evler çok eski ve buradaki yaşam da oldukça zordur. Mahalle ortamının bir kısmının da diziye yansıtıldığı bu mahalle oldukça doğal bir çekim alanı olarak kullanılmış Çekimler genel olarak bu sokakta yapılsa da zaman zaman sokak değişikliği yapılarak çekimlerin daha çabuk yapılması için uğraşılmış.

Kadın dizisi şimdilik bu mahallede çekimlerinde devam ederken 2. Sezonda dizide mekan değişikliği yapılacağı ve hatta şehir dışında çekimlerin söz konusu olacağı söylenmektedir. Küçük mahalle ortamlarında çekim yapmak ve doğallığın korunması oldukça zor bir durum olduğu için Kadın dizisinin de bundan sonraki çekimlerinde farklı mekanlar ayarlanacağı ve setin bu mekanlara kurulacağı söylenmektedir. Bu şekilde çekimlerin çok daha kolay gerçekleştirileceği düşünülmektedir.

Yeni sezonda Bahar öldüğünü düşündüğü eşinin yaşadığını öğrendiğinde nasıl bir tepki verecek. Bunun yanında Bahar yakalandığı amansız hastalıktan nasıl kurtulacak bütün bunlar dizinin nerede çekime devam edeceği konusunun yanında en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Beşiktaş’ta bulunan Saray Apartmanı şimdilik bu dizinin çekim mekanları içinde en çok bilineni olarak yer alacaktır.

Bir önceki yazımız olan İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor? Categories: Diziler Ne Zaman Çekiliyor?
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir