İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?

12 Haziran 2018 223 0 0

2.Sezonunu tamamlayan İstanbullu Gelin dizisi Star televizyonunda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Dizide büyük bir aile ve bu ailenin Bursa’daki yaşamı ele alınıyor. Dizinin başrolünde yer alan Aslı Enver İstanbul’dan Bursa’ya gelin olarak büyük bir aileye giden biridir. İstanbul’dan gelin geldiği aile oldukça katı kuralları olan bir ailedir. Ailenin başında bulunan ve çocuklarına aşırı derecede bağlı olan hanımağa annenin İstanbullu Gelin ile yaşadıkları anlatılıyor.

Dizi Bursa’da bir konakta geçiyor. Konağın adı Boran Konağı’dır. Ama aslında dizi Bursa’da değil İstanbul’da geçmektedir. Boran Konağı da bir konak olarak gerçekte yoktur. Bu dizinin çekimlerinin yapıldığı mekan İstanbul’da Beykoz Kundura fabrikası içinde geniş bir alana kurulu bulunan bir film platosudur. Dizide olayların yaşandığı konak Bursa evi görünümlü olarak inşa edilmiş bir dekordur. Konağın bahçesi ve konak 5 ay süren bir sürede kurulmuştur. Bahçenin yeşillendirilmesi ve peyzajının yapılması dış mekanın oldukça geniş bir şekilde kullanılması anlamına gelmektedir.

Dizinin çekimlerinin yapıldığı konağın iç dekorasyonu da özel olarak hazırlanmış. Konakta özel mobilyalar, perdeler ve eşyalar kullanılmıştır. Böylece oldukça lüks ve büyük bir konakta yaşayan ailenin anlatıldığı bu alanlar oluşturulmuştur. Bursa olarak anlatılan tüm alanlar İstanbul Beykoz’da eski kundura fabrikasında bulunan platoda çekilmektedir. Bazı bölümlerinde İstanbullu Gelin yurtdışına gittiği için çekimler yurtdışında devam etmiştir. Prag’da yurtdışı çekimleri tamamlanmıştır. Bursa dış mekan ve şehir çekimleri Uludağ, Zafer Plaza, Otogar, Kozahan, Kültürpark, Heykel gibi Bursa’nın bilinen mekanlarında yapılıyor. Böylece Bursa’da yaşanıldığı izlenimi bu çekimlerle sağlanırken Konak çekimleri İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

İstanbullu Gelin bir süre daha izleyicilerle bu konakta buluşmaya devam edecek görünüyor. Yeni bölümlerde Boran konağı yeni olaylara mekan olmaya devam edecek.

 

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor? Categories: Diziler Ne Zaman Çekiliyor?
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir