Gora Filmi Nerede Çekildi

11 Temmuz 2018 198 0 0

2000’li yıllardan itibaren komedi filmine getirilen farklı tarzların ve bakış açılarının yansıtıldığı filmlerden bir tanesi olan Gora filminin çekimleri 2002 yılında başlamış ve 2004 yılında sona ermiştir. Uzay ortamının yansıtıldığı filmin çekimleri Antalya film platolarında gerçekleşmiştir. 7 farklı stüdyoda tamamlanan çekimlerde kullanılan malzemeler ve oluşturulan ortam başarıyı beraberinde getirmiştir. Gora filminde dikkat çeken yönlerden bir diğeri komedi ve maceranın bir arada işlenmesidir. İzleyenleri güldürürken meraklandıran film beklentilere cevap vermiştir. Filmin bu kadar yoğun ilgi görmesi filmin devamının gelmesine ön ayak olmuş ve kısa bir süre sonra Arog filmi çekilmiştir.

Gora filmi

Komedi ve macera türünde ortaya çıkan Gora filminin yazarı Cem Yılmaz’dır. Yönetmenliğini yine Cem Yılmaz ve Ömer Faruk Sorak paylaşmıştır. Ortalama gösterim süresi 1.30 dk olan filmin çekimleri iki yılda tamamlanmıştır. Gora filminin konusu: Tüccar olarak yaşamını sürdüren  Arif uzaylılar tarafından kaçırılarak Gora gezegenine götürülmüş ve macera bundan sonra başlamıştır. Aslında uzaya merakı olan Arif Gora gezegeninde tanıştığı Ceku’ya aşık olmuştur. Filmin kötü kalpli komutanın amacıda Ceyu ile evlenmek olunca ikili arasında rekabet başlamıştır. Dünyaya dönmek isteyen Arif’in Komutan Logar ile mücadelesi eğlenceli bir şekilde izleyiciye yansıtılmıştır.

Gora Filmi Oyuncuları                 

Türk sinema tarihine adını yazdıran filmin ilk yayın yılının üstünden 14 yıl geçmesine rağmen hala büyük küçük herkes tarafından keyifle izlenmektedir. Gora filminde usta oyuncu kadrosu ile keyifli anların ortaya çıkmasını sağlayan ekip:

  • Cem Yılmaz: Arif,
  • Rasim Öztekin: Bob Marley Faruk,
  • Özkan Uğur: Garavel,
  • Ozan Güven: Robot 2016,
  • Özge Özberk: Ceku,
  • Erdal Tosun: Rendroy,
  • Şafak Sezer: Kuna

ve Muhittin Korkmaz, Cezmi Baskın, Engin Günaydın, İdil Fırat’tan oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kalbimin Sultanı dizisi çekim alanı neresidir? başlıklı makalemizde Kalbimin Sultanı dizisi çekim alanı neresidir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Gora Filmi Nerede Çekildi Categories: Filmler Nerede Çekiliyor
share TWEET PIN IT SHARE share share
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir