Dua Et Kardeşiz Filmi Nerelerde Çekildi?

21 Temmuz 2018 187 0 0

6 Temmuz 2018 tarihinde vizyona giren Dua Et Kardeşiz filmi henüz vizyona girmeden birçok kişi tarafından merak edilmekte ve konusu, nerelerde çekildiği, yönetmeni, oyuncuları ve senaristi gibi detaylar araştırılmaktadır. Yönetmenliğini Hamza Yaman’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Eray Kaman, Başak Akbay, Gökhan Demir, Funda Dönmez, Ayhan Taş, Ahmet Dursun, Bilge Yalçınkaya ve Murat Ercanlı gibi tecrübeli isimler yer almaktadır. Senaryosu Ata Cilli tarafından yazılan filmin görüntü yönetmenliğini ise daha önce birçok başarılı filmde tanıdığımız Seyhan Bilir üstlenmekte. Filmi takip edenler ve vizyona girmesini bekleyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılan ve sorulan sorulardan biri de çekimlerin nerelerde yapıldığı olmaktadır. Farklı sahnelere göre farklı yerlerde çekilen filmin asıl çekimleri ise set ekibinin ve organizasyonunun kurulu olduğu Sakarya Poyraz Köy’de gerçekleştirilmektedir.

Dua Et Kardeşiz Filminin Çekim Mekanları Nerelerdir?

Dua Et Kardeşiz filminin  konusu kısaca Tuğrul ve Ömer isimli varlıklı bir ailenin çocukları olan iki kardeşin arazilerinden yol geçeceğinden haberdar olması ve Tuğrul’un bu haberi derhal aileleri ile paylaşmaları ile gelişmektedir. Aile büyük bir strese kapıldıktan sonra ailenin küçük oğlu olan Ömer’e ulaşarak onu memleketlerine çağırır. Ömer ise memlekete gelir gelmez hemen bu yolla ilgili bazı araştırmalar sonucunda yolun arazilerinden geçişinin yasal olmadığını öğrenir. Bu durumu ortaya çıkarmaya ve haklarını aramaya çalışan aile kenetlenerek büyük bir mücadeleye başlar. Genel olarak güldürücü bir konu ve olay örgüsüne sahip olan film, yerli komedi severler ve rahatlatacak, komik ve eğlenceli bir film izlemek isteyen sinemaseverler için oldukça doğru bir tercih olacaktır. 6 Temmuz 2018 tarihinde vizyona giren Dua Et Kardeşiz filmi özgün konusu, kaliteli oyuncuları ve yönetmeni ile uzun süre vizyonda kalacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Söz dizisinin çatışma çekimleri nerede yapılmaktadır başlıklı makalemizde dizi, söz dizisi ve Söz dizisinin çekim alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: çekim yeri, Dua Et Kardeşiz Filmi Nerelerde Çekildi?, film Categories: Filmler Nerede Çekiliyor
share TWEET PIN IT SHARE share share
Related Posts
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir