Ahlat Ağacı Filminin Çekimleri Nerelerde Yapıldı?

14 Temmuz 2018 268 0 0

Kış Uykusu filmi ile Cannes Film Festivali Altın Palmiye ödülü olan ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Ahlat Ağacı duyurulduğu günden itibaren büyük ilgi uyandırmıştır. Türkiye, Almanya, Fransa ve Bulgaristan ortak yapımı olarak çekilen Ahlat Ağacı filmi son yıllarda Türkiye’de ve yurtdışında ilgi uyandıran önemli filmlerden biridir. Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı filmin senaryosu üzerinde ise Nuri Bilge Ceylan, eşi Ebru Ceylan ve Akın Aksu beraber çalışmıştır. Filmin yönetmeni ve senaristleri kadar oyuncuları da oldukça ünlü ve güçlü isimlerden oluşmaktadır. Oyuncu kadrosunda Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Doğu Demirkol, Serkan Keskin, Bennu Yıldırımlar, Tamer Levent, Özay Fecht, Akın Aksu, Öner Erkan ve Ahmet Rıfat Sungar gibi önemli isimle yer almaktadır.

Ahlat Ağacı Filmi Hangi Şehirde Çekildi?

Filmi takip eden ve konusu, çekimleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen birçok kişi olduğu gibi çekimlerin nerelerde yapıldığı da büyük merak konusudur. Ahlat Ağacı filmi çekimlerine Çanakkale şehrinin Yenice ilçesinde başlanmıştır. Yenice Otogarı’nda da çekim yapılan film setine civar halkının ilgisi de büyük olmuştur. Yenice’deki çekimler tamamlandıktan sonra ise Torhasan Köyü, Asmalı Köyü ve Çanakkale merkezinde de filmin çekimlerine devam edilmiştir. Filmin kısaca konusu ise Sinan karakterinin küçüklüğünden beri edebiyata büyük ilgi duyması ve bu doğrultuda yazar olmak için çabalaması ile başlayan olaylardır. Sinan Anadolu’ya, doğduğu köye dönüp kendi kitabının basılması için gereken parayı biriktirmek için çabalar ancak babasından ona kalan borçlar nedeniyle birçok zor durumla karşı karşıya kalır. Sinan’ın başından geçen olayların başarılı yönetmenin gözünden aktarılması ile çekilen filme yurtdışı ve yurtiçinde ilgi büyük olmuştur. Senaryosu ve çekimleri ile büyük beğeni toplayan Ahlat Ağacı, ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 8. Uzun metrajlı filmi olarak geçmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Ahlat Ağacı Filminin Çekimleri Nerelerde Yapıldı? Categories: Filmler Nerede Çekiliyor
share TWEET PIN IT SHARE share share
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir