Vezir Parmağı Nerede Çekildi?

Vezir Parmağı Nerede Çekildi?

02 Ocak 2017 374 0 0

Vezir Parmağı, Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi 2017 Ocak sonunda vizyona girecek. Vezir Parmağı Nerede Çekildi sorusu da izleyicilerimizin merakla sorduğu sorular arasında. Medyada filmle ilgili, farklı çevrelerden çok sayıda övgü ve eleştiri yayınlanıyor.

Vezir Parmağı’ndan önce bilindiği gibi Mahsun Kırmızıgül Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York´ta Beş Minare ve Mucize filmlerini yönetmişti. Bu filmin senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait ve filmde rekor sayıda oyuncu rol almış. 150 kişilik teknik ekibin yanı sıra aynı anda 64 kişilik ana oyuncuların olduğu kalabalık sahnelerin bulunduğu film, Mahsun Kırmızıgül’ün en kalabalık kadrosu olma özelliğini taşıyor. Başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Levent Sülün, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Fatoş Seymen gibi isimlerden oluşan oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Beş farklı coğrafyadan gelen ve farklı kültürlere sahip 5 hamalın savaşa gittiklerini düşündükleri halde son derece farklı bir maceranın içine düşmeleri mizahi bir tarzda anlatılmış.

Filmde Nurdane karakterini canlandıran Yasemin Yalçın, hem güldüren hem de düşündüren bir rol üstlenmiş. Ünlü sanatçıyla çekilen kına gecesi sahnesi çok ilginç görüntülerle dolu. Kına gecesi çekimleri Nevşehir’de Sarıhan Kervansarayı’nda yapılmış ve 31 oyuncu ile 30 figüran olmak üzere toplam 60 kişi rol almış. Yasemin Yalçın, Mahsun Kırmızıgül’ün çok disiplinli olduğunu vurgulayarak ‘Mahsun hepimizi hizaya getirdi… Mahsun Kırmızıgül’ü tanıdığıma sevindim. Egosu olmayan oyuncularını sahiplenen çok özel bir kişiliği var” şeklinde açıklama yaptı.

Vezir Parmağı’nda Gülben Ergen, Gülbahar karakterini canlandırıyor. Mahsun Kırmızıgül (Hamdullah) ile yaşadıkları aşk öyküsü filme damgasını vuruyor. Hiç hesapta yokken birbirine sevdalanan Hamdullah ve Gülbahar, Kapadokya’nın büyülü ortamında verdikleri romantik görüntülerle hafızalara kazınacak.

Beğenilen oyuncu Ece Uslu, oynadığı Feride karakteriyle sinemaseverlere kahkaha dolu sahneler yaşatacak ve seyirciye her zamankinden farklı bir karakter sunacak. Ece Uslu Vezir Parmağı Ihlara Vadisi’ndeki çekimlerle ilgili olarak ‘Uzun süreli bir dramanın ardından böyle bir dram komedi içinde yer almak gerçekten çok keyifliydi. Özellikle Mahsun Kırmızıgül ile çalışmayı çok istiyordum, teklif gelince elbette çok sevindim.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Vezir Parmağı, Vezir Parmağı çekimleri, Vezir Parmağı hangi ilde çekildi, Vezir Parmağı kına gecesi nerede çekildi, Vezir Parmağı konusu, Vezir Parmağı oyuncular Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir