Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

Vatanım Sensin dizisi 2016 yılının sonbahar döneminde Kanal D’de yayına girmiştir. Dizinin başrollerinde gerçek hayatta da evli olan Bergüzar Korel (Azize) ve Halit Ergenç (Cevdet) ile birlikte Onur Saylak (Tevfik) paylaşmaktadır. O3 yapımcılığında yayınlanan dizinin yönetmenliğini Yağmur Taylan, Duru Taylan kardeşler yapmaktadır. Dizinin senaryosunu Necati Şahin ve Nuran Evren Çit yazmaktadır.

Vatanım Sensin dizinin konusu

Yayınlandığı ilk günden beri büyük ses getiren dizi İzmir’in işgali ve sonrasındaki dönemi anlatmaktadır. Konu olarak ta pek işlenmemiş bir konuya değinen dizi hem o dönemle ilgili daha iyi bilgi sahibi olmak, hem de yaşanılan zorlukları anlayabilmek için izlenmelidir. Vatanım Sensin dizisinin konusundan bahsedecek olursak: Cevdet vatanı uğruna canını verebilecek bir askerdir. Bu yüzden gizli bir plan dâhilinde Yunan ordusunda görev almaktadır. Savaşın zor yıllarında, çocuklarıyla mücadele etmeye çalışan Azize ve Cevdet bu zorluklar arasında vatanın kurtulması için elinden gelen çabayı gösterecekler ve bu uğurda birçok fedakârlık yapmaları gerekecektir.

Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

Büyük bir ilgiyle izlenen Vatanım Sensin dizisinin dönem dizisi olmasından dolayı nerede çekildiği izleyicilerin merak konusu olmuştur. Dönemi yansıtabilmek için İstanbul’da özel bir plato kurulmuştur. Bu plato sayesinde aktarılmak istenen dönem ve kıyafetler seyirciye yansıtılmıştır. İstanbul dışında yapılan çekimlerde kullanılan sokak veya evlere de o dönemde olan ayrıntılar eklenerek gerçekçilik sağlanmak istenmiştir. Bu ayrıntıların dikkatle kullanıldığı yerlerden başlıcaları: İzmit, Ayvalık ve İzmir’dir.

Bir önceki yazımız olan Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde cesur ve güzel çekim yeri, cesur ve güzel seti nerede ve korludağ çiftliği kimin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir