Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

07 Ocak 2017 242 0 0

Vatanım Sensin dizisi 2016 yılının sonbahar döneminde Kanal D’de yayına girmiştir. Dizinin başrollerinde gerçek hayatta da evli olan Bergüzar Korel (Azize) ve Halit Ergenç (Cevdet) ile birlikte Onur Saylak (Tevfik) paylaşmaktadır. O3 yapımcılığında yayınlanan dizinin yönetmenliğini Yağmur Taylan, Duru Taylan kardeşler yapmaktadır. Dizinin senaryosunu Necati Şahin ve Nuran Evren Çit yazmaktadır.

Vatanım Sensin dizinin konusu

Yayınlandığı ilk günden beri büyük ses getiren dizi İzmir’in işgali ve sonrasındaki dönemi anlatmaktadır. Konu olarak ta pek işlenmemiş bir konuya değinen dizi hem o dönemle ilgili daha iyi bilgi sahibi olmak, hem de yaşanılan zorlukları anlayabilmek için izlenmelidir. Vatanım Sensin dizisinin konusundan bahsedecek olursak: Cevdet vatanı uğruna canını verebilecek bir askerdir. Bu yüzden gizli bir plan dâhilinde Yunan ordusunda görev almaktadır. Savaşın zor yıllarında, çocuklarıyla mücadele etmeye çalışan Azize ve Cevdet bu zorluklar arasında vatanın kurtulması için elinden gelen çabayı gösterecekler ve bu uğurda birçok fedakârlık yapmaları gerekecektir.

Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

Büyük bir ilgiyle izlenen Vatanım Sensin dizisinin dönem dizisi olmasından dolayı nerede çekildiği izleyicilerin merak konusu olmuştur. Dönemi yansıtabilmek için İstanbul’da özel bir plato kurulmuştur. Bu plato sayesinde aktarılmak istenen dönem ve kıyafetler seyirciye yansıtılmıştır. İstanbul dışında yapılan çekimlerde kullanılan sokak veya evlere de o dönemde olan ayrıntılar eklenerek gerçekçilik sağlanmak istenmiştir. Bu ayrıntıların dikkatle kullanıldığı yerlerden başlıcaları: İzmit, Ayvalık ve İzmir’dir.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: vatanım sensin çekim yeri, vatanım sensin seti nerede Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir