Ufak Tefek Cinayetlerin Çekildiği Sarmaşık Sitesi Nerede?

Ufak Tefek Cinayetlerin Çekildiği Sarmaşık Sitesi Nerede?

04 Mart 2018 467 0 0

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin popülerliği ve izleyici kitlesi dizi ilerledikçe artıyor. Kısa sürede çok fazla rağbet gören dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin ve Deniz Yorulmazer yapıyor. Meriç Acemi ise senaryo yazarı. Dizinin önemli rollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Bade İşçil, Mert Fırat, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar’ı görüyoruz. Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki heyecan her geçen gün artıyor. Bakalım önümüzdeki bölümlerde bizi neler bekliyor.

Ufak Tefek Cinayetlerin her bölümü heyecanla soluk soluğa izleniyor. Dizideki entrikalar kadar çekimlerin gerçekleştirildi lüks mekanlar da ilgi çekiyor. Doğayla iç içe lüks baçeli, havuzlu, orman içinde evlerdeki yaşam izleyicilerde Ufak Tefek Cinayetler nerede çekiliyor, Sarmaşık Sitesi nerede şeklinde merak oluşturuyor.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizi İstanbul’da çeşitli lüks mekanlarında çekiliyor. İzleyicilerin çoğu Sarmaşık Sitesi’nin Zekeriyaköy’de olduğunu sanıyor. Sarmaşık Sitesi İstanbul Eyüp ilçesine bağlı Göktürk Mahallesi’nde villaların yer aldığı bölgede bulunuyor. Kemer Country bölgesinde cafe, kuaför, binicilik okulu gibi mekanlar da yer almakta. Ancak Sarmaşık Siteleri bölgedeki en yüksek fiyatlı villalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sarmaşık Sitesi’ndeki villa fiyatları konumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak 8-9 milyon dolar civarında satılan villalar olduğu gibi, daha düşük fiyatlı 2 milyon dolar civarı evler de bulunuyor.

Kemer Country Nerede?

Ufak Tefek Cinayetler dizi çekimlerinin yapıldığı Kemer Country; spor, spa, çocuk alanları, sanat, restoran, otel, toplantı ve davet salonları, kulüp etkinlikleri ile sosyal yaşam alanı bulunuyor. Çok sayıda kuş türünün yaşam sürdüğü Belgrad Ormanı’nın yanında, 1986’da oluşturulan bir yaşam merkezi. 1992 yılında İtalya Bologna’da düzenlenen A Vision of Europe sergisinde Türkiye’de şehir planlamasına Avrupalı bakış açısını ilk getiren konsept olarak ödül kazanmıştı.

Sarmaşık Sitesi‘nin bulunduğu Kemer Country 1.200 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilmiş. Alanın 300 dönümlük kısmı golf alanı olarak ayrılmış durumda. Bunun dışındaki 900 dönümlük arazi üzerinde konutlar, yeşil alanlar ve göletler bulunuyor. Binikiyüz dönümlük arazinin ikinci bölümünde kütük evler, atlı spor, tenis, fitness, basketbol, yüzme gibi spor imkanlarıyla beraber, Dünya mutfağının mükemmel örnekleri sunan yeme içme alanları ve çeşitli etkinlik bölümleri bulunmaktadır.

Ufak Tefek Cinayetlerin Çekildiği Sarmaşık Sitesi’ni harita üzerinde görmek isterseniz aşağıdaki harita size yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir