icerde-nerede-cekiliyor

İçerde Nerede Çekiliyor?

30 Ekim 2016 428 0 0

Show TV’yi başladığı günden bu yana en çok mutlu eden dizi İçerde’nin nerede çekildiği de günden güne merak edilir hale geldi. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor, Bensu Soral ve Aras Bulut İyinemli’nin oynadığı İçerde’nin en çok merak edilen mekanlarından birisi Kebapçı Celal’in mekanı olarak karşımıza çıkıyor. Yeni başlayan dizilerin çekim yerlerinin denk gelenler vasıtasıyla öğrenildiğini zaten daha önce de biliyorduk. Böyle bir rastgelme bu sefer Hasköy’de bulunan Safiye Sultan Cafe’de olmuş gibi görünüyor. Kebapçı Celal’in işlerini yönettiği mekanın dizi için yeniden düzenlemesi ile karşımıza Cafe olarak değil kebapçı olarak çıkan bir mekandan söz ediyoruz.

İçerde’nin setleri zaten hepimizin doğal olarak bildiği gibi İstanbul’da kuruluyor, bu aralar fabrikalarda adam saklama, patlama çatlama sahneleri için kullanılan semt ise Karaköy olarak biliniyor. Karaköy’de genelde aksiyon için uygun mekanların bulunması nedeniyle aksiyon temalı dizilerin uğrak semti  olmuş vaziyette. İçerde’nin setinin kurulduğu yerler arasında İstanbul’un kenar mahalleleri de sıklıkla kullanılıyor, anlık çekimler için kullanılan yerler çekim yeri burasıdır diye sizlere duyurulmuyor olsa da belki İstanbul’da oradan oraya gezerken denk gelebilirsiniz. Mesela bir bölüm sonunda havadan görüntü alınan sadece dört duvarı bulunan çatısı bulunmayan derme çatma ev özel olarak seçilmiş bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

İçerde dizisinin çekim yerleri hakkında şimdilik bizlere gelen bilgiler bu yönde, e malum dizi daha 7 bölümdür yayında ve kemikleşmiş çekim yerleri oldukça az. Denk gelen ziyaretçilerimizin buldukları çekim yerlerini diğer dizilerde olduğu gibi bizlere yorum olarak yazmasını da özellikle rica ediyoruz. Kendinize iyi bakın, havalar soğuk İçerde kalın, esen kalın.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: İçerde, İçerde Nerede Çekildi, İçerde Seti Nerede, Kebapçı Celal Mekanı Nerede Categories: Diziler Ne Zaman Çekiliyor?
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir