Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

05 Ocak 2017 326 0 0

Cesur ve Güzel, Star TV’de yayınlanan ve önemli bir izleyici kitlesini kendine çekmeyi başarmış bir dizi. Kıvanç Tatlıtuğ (Cesur Alemdaroğlu/ Karahasanoğlu), Tuba Büyüküstün (Sühan Korludağ) ve Tamer Levet (Tahsin Korludağ) dizinin başrollerinde yer almaktadır. Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün bir araya gelme haberi dizi yayınlamadan izleyicileri merak ettirmiştir. Dizinin senaryosunu Ece Yörenç, yönetmenliğini ise Ali Bilgin üstlenmiştir. Büyük beğeniyle karşılanan dizinin önümüzdeki aylarda da ekranlarda olacağı düşünülmektedir.

Cesur ve Güzel’in Konusu

Böyle büyük bir ilgiyle izlenen Cesur ve Güzel dizisinin konusuna kısaca değinecek olursak: Cesur’un babası Hasan Karahasanoğlu ile Tahsin Korludağ askerden arkadaştır. Tahsin Korludağ yurtta yetişmiş birisidir. Hasan Karahasanoğlu ise varlıklı bir ailenin oğludur. Bir gün askerde Hasan Karahasanoğlu Tahsin Korludağ’a evindeki tabloları satacağından bahseder. Hasan’dan daha önce askerliği biten Tahsin, Hasanların evine giderek tabloları alır ve annesiyle babasını öldürür. Durumu öğrenip Tahsin Korludağ’ın peşine düşen Hasan Karahasanoğlu da öldürülür. Bu gerçeği öğrenen Cesur yıllar sonra Tahsin Korludağ’ı bulmak ve aile servetini geri almak için onların yaşadığı yere taşınır.

Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

Cesur ve Güzel dizisinin çekimleri çoğunlukla Korludağ Çiftliği diye bahsedilen yerde geçmektedir. Korludağ ismi gerçekte var olan bir yerin ismidir. Fakat dizi orada çekilmemektedir. Korludağ kasabası Durusu Çatalca’dadır. Ancak, Cesur ve Güzel çekimi için kullanılan çiftlik Polonezköy’de 54 dönüm arazide kurulu bir çiftliktir. Korludağ çiftliği Simavi ailesine aittir. Çekim için çiftlik içinde gerekli Korludağ’ı anımsatan düzenlemeler yapılmıştır. Çiftlik dışındaki sahneler ise İstanbul’da çekilmektedir. İstanbul çekimleri Nişantaşı ve başka yerlerde yapılmaktadır. Senaryoya göre İstanbul’un çeşitli semtlerinde dizi seti kurularak çekim yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: cesur ve güzel çekim yeri, cesur ve güzel seti nerede, korludağ çiftliği kimin, korludağ çiftliği nerede Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir