Çalgı Çengi İkimiz Nerede Çekildi?

Çalgı Çengi İkimiz Nerede Çekildi?

02 Ocak 2017 263 0 0

Çalgı Çengi İkimiz ilki 6 yıl önce çekilen ve o dönem çok beğenilen Çalgı Çengi’nin devam filmi.

Çalgı Çengi İkimiz’in çekim yeri de oldukça ilginç. Komedi filmlerinin favori ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir filmin baş karakterleri. Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Ayhan Taş, Korhan Herduran, Ceyhun Güneş, Samet Gürsel, Burak Satıbol, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Tuna Orhan, Cahit Gök, Şinasi Yurtsever, Ahmet Gülhan ve Zihni Göktay filmdeki diğer karakterler.

Filmin yönetmenliğini senaryosunu da yazan Selçuk Aydemir yapmış.

Çalgı Çengi İkimiz ‘de aşık olduğu kızla evlenmek amacıyla mafyadan ayrılmayı talep eden Salih (Murat Cemcir) ve kuzeni Gürkan’a (Ahmet Kural) bu izin için bir şart sunuluyor; Sahneye çıkacakları bir düğündeki nikah memurunu kaçırmaları istenen ikilinin başına çok ilginç ve beklenmedik aksiyon dolu olaylar geliyor.

Çalgı Çengi İkimiz İstanbul’da hangi semtte çekildi diye merak ettik ve araştırdık. Kaçırmak zorunda oldukları nikah memuru onlara meşhur olma vaadinde bulununca işler karışır ve ortaya bir ikilem çıkar. Filmi daha fazla anlatmayalım, izlerken heyecanı kaçmasın. Çekilen sahne ile ilgili Murat Cemcir “40 yıl düşünsem 35 km hız yapacağım aklıma gelmezdi, iyi kaçıyormuşum” derken, Ahmet Kural ise “Koşarken yanımdaki arabayı solladım, neden bu kadar gaza geldiysek” açıklaması filmin heyecanlı sahneleriyle ilgili ipucu veriyor zaten.

Çalgı Çengi İkimiz nerede çekildi? Filmin çekimleri İstanbul Maltepe – Küçükyalı semtinde yapıldı. Mafya babası İsmet’ten kaçış sahneleri günün erken saatlerinden akşam saatlerine kadar Maltepe – Küçükyalı’daki 9 ayrı sokakta çekildi. Birbirini kesen sokaklar güvenlik nedeniyle trafiğe kapatıldı. Maltepe – Küçükyalı semt sakinleri çekimleri izlerken ilginç görüntüler oluştu. Filmin çekimleri yaklaşık 7 hafta sürdü.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu Nerede Çekiliyor? başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu istanbulun neresinde çekiliyor, kurtlar vadisi pusu nerede çekildi ve kurtlar vadisi pusu nerede çekiliyor 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags: Çalgı Çengi çekim yeri, Çalgı Çengi hangi semtte, Çalgı Çengi İkimiz Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Nerede

Yerli ve yabancı dizilere meraklı, izlediği dizilerin nerede çekildiğini hep merak ederdi. Kendisi gibi insanlar olabileceğini düşündü ve araştırmaya başladı.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir